პოლონეთში კალათბურთის ასაკობრივი ნაკრებების მეტოქეები გაირკვა

სიახლეები / კალათბურთი / ქართული კალათბურთი 17-იან, 19:479 Sportnews 2598


პოლონეთის ქალაქმა კრაკოვმა კალათბურთში ახალგაზრდული ევროპის ჩემპიონატების კენჭისყრას უმასპინძლა. საქართველოს 16, 18 და 20-წლამდელთა ნაკრებები მხოლოდ ვაჟთა ტურნირებში ითამაშებენ.

კენჭისყრას კი, როელმაც საქართველოს ასკობრივი ნაკრებების მომავალი მეტოქეები გაარკვია ფიბა-ევროპას პრეზიდენტი, ოლაფურ რაფნსონი და გენერალური მდივანი, ნარ ზანოლინი ესწრებოდნენ. კენჭისყრაში ვაჟთა 112-ი გუნდი მონაწილეობდა. 



ევროპის ჩემპიონატი 20-წლამდე კალათბურთელთა შორის
A დივიზიონი. 14-24 ივლისი. ბილბაო (ესპანეთი)

A
ჯგუფი: ჩერნოგორია, რუსეთი, სერბეთი, სლოვენია.
B ჯგუფი: შვედეთი, ხორვატია, საფრანგეთი, ლატვია.
C ჯგუფი: ავსტრია, ესპანეთი, თურქეთი, საბერძნეთი.
D ჯგუფი: უკრაინა, იტალია, ლიტვა, გერმანია.

B დივიზიონი. 14-24 ივლისი. სარაევო (ბოსნია-ჰერცეგოვინა)

A
ჯგუფი: პოლონეთი, რუმინეთი, საქართველო, ესტონეთი, შვეიცარია, მაკედონია.
B ჯგუფი: ბულგარეთი, სლოვაკეთი, დანია, ჰოლანდია, უნგრეთი.
C ჯგუფი: ჩეხეთი, პორტუგალია, ნორვეგია, დიდი ბრიტანეთი, ფინეთი, ლუქსემბურგი.
D ჯგუფი: ისრაელი, ბელორუსი, ისლანდია, ბელგია, ბოსნია-ჰერცეგოვინა.

ევროპის ჩემპიონატი 18-წლამდე კალათბურთელთა შორის
A
დივიზიონი. 21-31 ივლისი. პოლონეთი

A
ჯგუფი: სლოვენია, საბერძნეთი, ხორვატია, პოლონეთი.
B ჯგუფი: ფინეთი, გერმანია, თურქეთი, სერბეთი.
C ჯგუფი: ჩეხეთი, ლატვია, საფრანგეთი, ესპანეთი.
D ჯგუფი: უკრაინა, იტალია, რუსეთი, ლიტვა.

ევროპის ჩემპიონატი 18-წლამდე კალათბურთელთა შორის
B
დივიზიონი. 21-31 ივლისი. ვარნა (ბულგარეთი)

A
ჯგუფი: საქართველო, ლუქსემბურგი, ბულგარეთი, უნგრეთი, ავსტრია.
B ჯგუფი: ბელგია, პორტუგალია, დანია, ინგლისი, ესტონეთი.
C ჯგუფი: ბელორუსი, ჰოლანდია, ჩერნოგორია, რუმინეთი.
D ჯგუფი: სლოვაკეთი, შვეიცარია, ისრაელი, შვედეთი, ნორვეგია.

ევროპის ჩემპიონატი 16-წლამდე კალათბურთელთა შორის
A
დივიზიონი. 28 ივლისი-7 აგვისტო. პარდუბიცე-ჰრადეც კრალოვე (ჩეხეთი)

A
ჯგუფი: პოლონეთი, ჩეხეთი, ესპანეთი, საბერძნეთი.
B ჯგუფი: რუსეთი, ჩერნოგორია, სერბეთი, გერმანია.
C ჯგუფი: საფრანგეთი, ლატვია, ლიტვა, უკრაინა.
D ჯგუფი: თურქეთი, იტალია, ხორვატია, ბულგარეთი.

ევროპის ჩემპიონატი 16-წლამდე კალათბურთელთა შორის
B
დივიზიონი. 28 ივლისი-7 აგვისტო. სკოპიე (მაკედონია)

A
ჯგუფი: ლუქსემბურგი, რუმინეთი, საქართველო, ბელორუსი, ინგლისი, მაკედონია.
B ჯგუფი: ავსტრია, პორტუგალია, სლოვენია, ჰოლანდია, ფინეთი, კვიპროსი.
C ჯგუფი: ირლანდია, სლოვაკეთი, უნგრეთი, შვეიცარია, შვედეთი, სომხეთი.
D ჯგუფი: ბოსნია-ჰერცეგოვინა, ესტონეთი, ისრაელი, ბელგია, დანია.



სამინისტროს პრესსამსახური




მოგეწონათ ჩვენს მიერ შემოთავაზებული სტატია? გთხოვთ დააჭიროთ ღილაკს:













მოიწონეთ სტატია


კომენტარები
გაუზიარეთ მეგობრებს
მსგავსი სიახლეები



შემოგვიერთდით
რეკლამა
არქივი
ოქტომბერი 2020 (157)
სექტემბერი 2020 (204)
აგვისტო 2020 (153)
ივლისი 2020 (167)
ივნისი 2020 (111)
მაისი 2020 (125)
სიტი-რეალი