კალათბურთის ფედერაციამ საკანდელიძე-ქორქიას მემორიალის და საქართველოს თასის კენჭისყრა ჩაატარა

სიახლეები / კალათბურთი / ქართული კალათბურთი 13-იან, 12:059 Sportnews 1924


ქართული საკალათბურთო სეზონი 18 იანვარს, ზურაბ საკანდელიძე-მიხეილ ქორქიას მემორიალით დაიწყება, რომელსაც რუსთვი უმასპინძლებს, 26 იანვრიდან 1 თებერვლის ჩათვლით კი ქვეყნის თასის გათამაშდება ასევე რუსთავში გაიმართება. 12 იანვარს სპორტის სასახლეში ორივე ტურნირის კენჭისყრა გაიმართა.

მემორიალში, რომელიც ჯგუფური სისტემით ჩატარდება, ორ ჯგუფად დაყოფილი 8 გუნდი ითამაშებს - შსს, სსაუ, თსუ, "ენერჯი ინვესტი", "სოხუმი", თსსუ, სტუ და "დინამო". ჯგუფის გამარჯვებულები ფინალში გავლენ და 23 იანვარს, მთავარი პრიზისთვის ითამაშებენ. 


"" ჯგუფი: შსს, თსუ, სსაუ, თსსუ
"" ჯგუფი: "ენერჯი ინვესტი", "დინამო", "სოხუმი", სტუ


ჯგუფური ტურნირის შეხვედრათა განრიგი:
18 იანვარი

შსს-სსაუ 12.00 საათი
თსუ-თსსუ 14.00
"ენერჯი"-"დინამო 16.00
"სოხუმი"- სტუ 18.00


19 იანვარი დასვენების დღეა (ნათლისღება)


20 იანვარი
შსს-თსსუ 12.00
სსაუ-თსუ 14.00
"ენერჯი"-სტუ 16.00
"დინამო"-"სოხუმი" 18.00


21 იანვარი
სსაუ-თსსუ 12.00
"დინამო"-სტუ 14.00
"ენერჯი"-"სოხუმი" 16.00
შსს-თსუ 18.00


23 იანვარი
ფინალი - 16.00


2011 წლის თასის გათამაშებაში, სუპერლიგის 11-ვე გუნდი მონაწილეობს, რადგან თასზე თამაში სუპელიგის გუნდებისთვის სავალდებულოა. ტურნირი ოლიმპიური სისტემით ჩატარდება. მეოთხედფინალში პირდაპირ არიან დაშვებულნი ის გუნდები, რომლებმაც საქართველოს მე-20 ეროვნული ჩემპიონატის პირველი წრის შემდეგ I-VII ადგილები დაიკავეს ("არმია", შსს, "ქუთაისი-2010", თსუ, "ენერჯი ინვესტი", "სოხუმი" და თსსუ), რაც შეეხება IX-XI ადგილებზე მყოფ "ბათუმს", სსაუ-სა და "დინამოს", ეს გუნდები დარჩენილ ერთ ადგილს გაითამაშებენ. საქართველოს თასის, მე-9 გათამაშების ფინალი, თბილისის სპორტის სასახლეში, ხოლო დანარჩენი მატჩები რუსთავში, "ენერჯი ინვეტის" დარბაზში ჩატარდება.


დარჩენილი ერთი ადგილის შესარჩევი მატჩები

26 იანვარი, ნახევარფინალი

1.სტუ-"ბათუმი" 12.00
2."დინამო"-სსაუ 14.00


27 იანვარი, ფინალი

I-ის გამარჯვებული II-ს გამარჯვებული 14.00

თასის მეოთხედფინალი

1. "არმია"-"სოხუმი" 12.00
2. შსს-თსსუ 14.00
3. "ენერჯი"-თსუ 16.00
4. "ქუთაისი-2010"-შესარჩევის გამარჯვებული 18.00


30 იანვარი
ნახევარფინალი

1. IV-II 16.00
2. III-I 18.00


1 თებერვალი
ფინალი - 17.00




მოგეწონათ ჩვენს მიერ შემოთავაზებული სტატია? გთხოვთ დააჭიროთ ღილაკს:













მოიწონეთ სტატია


კომენტარები
გაუზიარეთ მეგობრებს
მსგავსი სიახლეები



შემოგვიერთდით
რეკლამა
არქივი
ოქტომბერი 2020 (177)
სექტემბერი 2020 (204)
აგვისტო 2020 (153)
ივლისი 2020 (167)
ივნისი 2020 (111)
მაისი 2020 (125)
სიტი-რეალი